Počet zobrazení stránky

pondělí 30. listopadu 2009

K jednomu cíli různými cestami, z různých úhlů pohledu a na základě různých zkušeností

 
Toto je ukončení článku z blogu pana Hrušky na serveru 

Chelemendik.sk a článek se jmenuje popírači holocaustu a ti druzí...

Já už jsem se na adresu těchto pošetilců a hledačů "perpeta mobile" zmínil v samostatném článku.

To že občas tito pitomci mohou zkomplikovat život takovým mužům, jako je současný papež, který se snaží o rehabilitaci jejich řádu.Jeden z nich biskup Wilkinsom se mu "odvděčí" blábolem o maximálně 300 tisíc zavražděných Židů a nahraje přímo na smeč těm, kterým Svatý otec a jím řízená organizace překáží v jejich světovládných plánech a rádi by se zmocnili archivu Vatikánů pro potřebu jeho špinění ............
.............

Takže jsem se zase dostal k tomu, co občas říkám: V podobných sporech si člověk nevybere stranu. Všichni si nepřátele vyhledávají, případně vytvářejí jejich obraz. Všem jde o to mít jakýmkoli způsobem nad těmi nepřáteli (či jejich obrazem, který se může od skutečných lidí pořádně lišit) navrch. Nedávno jeden člověk poznamenal, že to vypadá, že větší extrémista křičí, aby se zakročilo proti těm menším. Přinejmenším lze připomenout staré přísloví, že zloděj křičí „chyťte zloděje“. Představa, že by tito lidé společně, nebo alespoň každý zvlášť hledali pravdu nemá v této společnosti místo. Nemyslím, že z toho plyne dobrá naděje pro budoucnost.

To že jsem separátně na tomto muži našel velkou podobnost mezi nádeníky ducha z DS a vedením LPA asi nebude náhodu. Ono být demagogem bez hlubšího vzdělání vyjde téměř na stejno jako frustrovanou intelektuálkou nevábného vzhledu s pocitem nadrazenosti nad okolím světem !  

Co mne ovšem začíná děsit, že masopustní rej na podporu současného presidenta kromě uřvaného osla jménem Červenka začíná ovládat velice vzdělaný muž Ing.Dr.Mgr. Bátora, který přejímá do svých veřejných projevů atributy lůzy. O nich jsem již psal . První byl jeho plakát na Hradčanech -intelektuálové jděte do prdele a druhým momentem bylo odstrašující vystoupení na Malostranském náměsti, než se vydala tato gruppa na Hrad.
 
Snad i jinak konzervativní ultramotán Mgr. Semín tyto skutečnosti vnímá velice citlivě a mohly by mu něco signalizovat !!!!!!Ještě je čas, ZATÍM !

Globalizace a národy trochu jinak...................

Vôľa národov - Manifest Medzinárodného hnutia

2009-12-01  (01:05)

 - Vôľa národov  -  Manifest Medzinárodného hnutia

Vôľa národov Manifest Medzinárodného hnutia pre ochranu práv národov (schválený na zriaďovacej konferencii Hnutia v Paríži, v Hoteli Opera Lafayette)


Všeobecná globalizácia našej planéty, stieranie hraníc medzi krajinami a kultúrami sú dnes stále očividnejšie. Tieto procesy spoločenského rozvoja ľudstva však nie sú jediné a ústredné. Zároveň pozorovatelia a experti z popredných svetových inštitúcií a médií konštatujú aj celkom opačný jav.
Je to fundamentálny záujem o archaizmus, tradície a hlbinnú psychológiu u rozmanitých vrstiev spoločnosti. Zaznamenávajú vzostup sebauvedomenia Národov, ktoré žijú v tých najrôznorodejších častiach zemegule a až doteraz len málo prezentovali svoju aktivitu v svetovej politike.
V Európskej únii, ktorá zjednocuje staré európske národy, si zrazu spomenuli na existenciu polozabudnutých národov. Nie, to tieto národy pripomenuli, že existujú! Flámi a Škóti, Korzičania a Lužickí Srbi, Kašubovia a Bretónci, Latgalci a Bavoráci, Baskovia a Katalánci. Národy sa budia v USA a Kanade: spravodlivosti sa dožadujú lakotskí indiáni a Francúzi z Quebecu, Germáni z Aljašky a Texasu. Na Ukrajine si svoju identitu utvrdzujú Rusíni, Haličania, krymskí Veľkorusi a krymskí Tatári. Podobná situácia je dnes aj v Indii, Austrálii, Mexiku, Turecku, Čade, Pakistane, Iraku, Nórsku a Azerbajdžane. Ignorovať tento problém už nie je možné. Akoby na vzdory globalizačnému projektu unifikácie ľudstva podľa spoločných zákonov a šablón ako odpoveď sa dvíha celá vlna národnostných požiadaviek: spravodlivosti, etnickej identity, sebaurčenia.
Tieto požiadavky sú racionálne a vychádzajú z klasických princípov prirodzeného práva.
A aj napriek obrovskému chaotickému množstvu národnostných iniciatív, v našom svete neexistuje ani jedna kompetentná inštancia, zodpovedná za realizáciu týchto etnických túžob. Zdalo by sa, že danými otázkami by sa mali zaoberať OSN, UNESCO a iné medzinárodné inštitúcie, ktoré majú záväzky voči slobodným národom, ktoré ich zriadili.
Vidíme však, ako tieto organizácie, pozostávajúce z medzinárodnej byrokratickej korporácie, sa stávajú čoraz vzdialenejšie a odcudzenejšie reálnym záujmom rôznych etník planéty. Príliš ďaleko sú ich štýlové centrály od hlasov národov, obrodzujúcich svoju samostatnosť. Medzinárodné inštancie príliš závisia od vôle globálnych hráčov, svetových superveľmocí, ktoré využívajú národné oslobodzovacie hnutia pre svoje geopolitické záujmy.
Reálna starostlivosť o prosperovanie utláčaných národov a ochrana ich práv sa prenecháva nadšencom z antropologických škôl a demokratickým neangažovaným nevládnym organizáciám.
Je treba hneď podotknúť , že obhajovanie práv národov nemá nič spoločné s podporovaním „nacionalizmov“. Samotný pojem „nacionalizmus“ je v dnešnej dobe politicky nekorektný, keďže pojem „národ“ v „civilizovanom“ svete sa dávno stal úzko spätý so štátom – Еtat-Nation. V občianskych preukazoch obyvateľov krajín Európskej únie sa pod pojmom „národnosť“ chápe „občianstvo“. Neskúseným bežným ľuďom tak teda dávajú najavo, že akýkoľvek národ má právo na separatizmus a vytvorenie vlastného štátu. Ako to dopadlo, vidíme na príklade rozpadu Sovietskeho zväzu a Juhoslávie. Uznávajúc právo národov na sebaurčenie až po oddelenie od metropoly vo výnimočných prípadoch (keď je ohrozené faktické prežitie národa alebo jeho kultúry), sa však pozeráme skepticky na politický nacionalizmus. Vari veľa získali kosovskí Albánci v dôsledku vzniku ich vlastného „nezávislého štátu“ pod dohľadom európskeho komisára, zastupujúceho byrokraciu EÚ, s finančným systémom, podriadeným Svetovej banke a americkými vojenskými základňami, ktoré pokryli ako pavučina celé územie krajiny?
Veľké znepokojenie vyvolávajú aj nekončiace medzietnické konflikty, ktoré sa vznecujú raz v jednej, raz v druhej časti zemegule. Ak odsledujeme dynamiku medzietnických vojen a konfliktov vo svete, s  hrôzou uvidíme, že za posledných päťdesiat rokov sa situácia v tejto sfére prudko zhoršila. Svet sa vôbec nestal humánnejším a tolerantnejším a dokonca aj tam, kde v neďalekej minulosti národy žili v mieri, už zúria politické vášne alebo tečie krv. Ak medzinárodným organizáciám na spôsob OSN sa nedarí ich zmieriť, možno intervencia vedcov-etnológov, medzinárodných intelektuálov alebo jednoducho ľudí dobrej vôle môže aspoň nejako napraviť situáciu v tejto sfére?
Situácia v oblasti ochrany práv a kultúry národov v súčasnom svete nie je na tom práve najlepšie. Keďže sa nechceme zmieriť s týmto politickým vákuom súčasného zaobchádzania s národmi, my, skupina intelektuálov Východu aj Západu, sa pokúsime spraviť to málo, čo dokážeme svojimi skromnými silami. Dostať problém prebúdzania sa národov za podmienok globalizácie na úroveň problematiky, o ktorej sa reálne diskutuje v svetovom spoločenstve. Brániť záujmy etník planéty, vychádzajúc z „práva národov“. Ľudské práva hája tisícky medzinárodných humanistických organizácií. A Všeobecná deklarácia práv národov bola schválená v Alžíri 4. júla 1976, počas dvestoročného výročia schválenia americkej Deklarácie práv. Konštatuje, že „každý národ má právo na rešpektovanie jeho národnej a kultúrnej identity“ (článok 2), že každý národ „rozhoduje o svojom politickom statuse absolútne slobodne“ (článok 5), že „má výlučné právo na svoje bohatstvá a prírodné zdroje“ (článok 8), že má právo „vyberať si taký ekonomický a sociálny systém, aký uzná za vhodné“ (č. 11), „má právo hovoriť svojou rečou, zachovávať a rozvíjať svoju kultúru“ (č. 13), a taktiež má „právo odmietať cudziu kultúru, ak mu je vnucovaná.“ (č.16).
Jednoduché vymenovanie týchto práv ukazuje, že vo väčšine prípadov zostávajú iba na papieri.
Na pojem „Práva národov“ v svetovej právnej vede a politike nikto reálne neberie ohľad. A pritom na planéte Zem žije viac ako 2000 etník a mnohé z nich sú vystavované reálnej diskriminácii zo strany globálnych veľmocí .
Našou úlohou je viesť nezávislý monitoring aktivity etník a taktiež zabraňovať medzietnickým konfliktom, nachádzajúc sa na rôznych stranách nepriateľských táborov. Našou úlohou je ochrana malých národov (okrem iného aj právna) pred hrozivými globálnymi supmi , ktorí pošliapavajú ich práva alebo využívajú prebúdzajúci sa nacionalizmus na svoje politické „kšefty“.
Nie sme angažovaní žiadnym štátom, naše úmysly vychádzajú iba z prianí našich sŕdc. Našou misiou je realizácia spravodlivého Práva Národov. A naše činy sú odrazom vôle národov.

Zajímavější čtení a inspirace než Kopalovy agitky a Červenkovo hulákání do megafomu

O pojem národno-kresťanský realizmus I. /Slavomír Jančok/
Tlačiť
E-mail
Streda, 26 september 2007
Väčšine slovenského národného hnutia je tento pojem neznámy, napriek snahe o jeho propagovanie, ktorú priniesol do slovenskej kultúry a politiky jeho autor, Stanislav Pánis. Samotný pojem v jeho vymedzení je pojmom spoločenskej, politickej filozofie. Zrejme prvýkrát sa verejne objavil v úvodnej stati politického programu SNJ v roku 2002, a bol vymedzovaný ako politická ideológia, prax a súčasne politické hnutie, pohyb, ktorý sa rozlične prejavuje v rozličných štátoch.
 
Čo sú na jednej strane hlbšie filozofické rozmery tohto pojmu v slovenskej myšlienke a aké je moje osobné chápanie tohto pojmu, to boli otázky, ktoré pomerne často zaznievali a stále zaznievajú na rozličných fórach v rámci JSM i z ostatných priateľských organizácií.
 
Pre jednoznačnejšie vymedzenie tohto pojmu potrebujeme čo najjednoduchšiu a platnú definíciu. Takáto definícia nutne musí byť zložená z viacerých úsudkov, keďže samotný pojem má tri zložky, národný, kresťanský a realizmus.
 
Pokúsim sa priblížiť, nakoľko je to možné, prv význam tohto pojmu v myslení Stanislava Pánisa, a potom s využitím pozície kresťanských filozofických realistov, najmä F. Suáreza a N. Losského spôsob jestvovania, teda podstatu reality národa a kresťanstva a význam a dopady národno-kresťanského realizmu.
Vymedzenie národno-kresťanského realizmu v myslení S. Pánisa môžeme odvodiť z jeho pubikovaných statí, najmä vtedajšieho tzv. stáleho programu SNJ              ( od roku 2006 už nebol aktívne politicky využívaný) a kratších statí v časopisoch Sloven a národná jednota a Nástup.
 
Realizmus je všeobecne v Pánisovom myslení istým stredným vymedzením medzi idealizmom a materializmom, čo zodpovedá modernej dichotómii (dvojčleneniu) používanej v dejinách filozofie, súčasne je však vymedzením v protive medzi idealizmom a pragmatizmom.
 
Idealizmus tak v tejto súvislosti má dve polohy, obe sú extrémne, podobne ako považuje za extrémny pragmatizmus i materializmus.
 
Všetky tieto pojmy sú uvažované výhradne v hraniciach spoločensko-politickej filozofie. Pritom idealizmus je formulovaný ako postavenie hodnotového systému jednotlivca i spoločnosti (alebo jednotlivca v spoločnosti) bez zohľadnenia reality, skutočnosti, spoločenskej situácie.
 
Na druhej strane materializmus je postavenie materiálnych hodnôt a významu hmoty samotnej nad Ideu, nad Ducha, alebo dokonca odmietnutie ich nezávislého jestvovania. V tomto odmietnutí je samotný materializmus odtrhnutý od skutočnosti, keďže jej časti buď upiera skutočné jestvovanie, alebo tomuto jestvovaniu upiera nezávislosť od hmoty.
 
Podobne pragmatizmus, tým, že odmieta sa vôbec zaoberať objektívnou hodnotovou škálou, popiera realitu – žiadna morálka nepôsobí bez toho aby si nárokovala absolútnu platnosť. Teda odmietnutie zaoberať sa morálkou, alebo inak povedané hodnotovým rebríčkom, lebo nie je jednotný, a hlásanie akéhosi vyberania vhodných častí hodnotového poriadku podľa jeho aktuálnej efektívnosti, je ignorovanie reality- dokázanej historicky i skúsenosťou – že mravné predstavy spoločenstva i jednotlivca sú síce dynamické, ale vždy viazané na predpokladanú pravdivosť. Ak by si morálny systém nenárokoval pravdivosť a účinnosť svojho obsahu, bol by úplne neúčinný. 
 
Pragmatizmus je preto správne odmietaný preto, že je sám so sebou rozporný – platnosť morálky urobil závislou od jej efektivity, ale voliteľnosť morálky, ktorá je súčasťou pragmatizmu ex definitione, súčasne znamená, že je ako mravný systém neúčinný, a teda neplatný.
 
Preto realizmus ako stredová hodnota sa snaží o vymedzenie vyrovnaného pomeru na jednej strane medzi ideou, duchovnou realitou, a na druhej strane materiálnym svetom, i materiálnymi potrebami u jednotlivca.  Súčasne sa realizmus vymedzuje oproti pragmatizmu a idealizmu ako hodnotovým paradigmám. Ak sme vymedzili súhlasne to, čo je odmietané na pragmatizme, musíme rovnako aspoň pracovne vymedziť, čo je odmietnuteľné na idealizme.
 
Idealizmus v mravnej oblasti nerobí rozdiel medzi prikázaným mravným poriadkom a skutočným stavom nielen jednotlivca ale ani spoločnosti. Na Hegelovskom idealizme najlepšie vidíme napríklad stotožnenie materiálneho a vedeckého rozvoja ľudstva aj s mravným „pokrokom“, čo však po skúsenostiach dvadsiateho storočia vieme odmietnuť ako nepravdivé. Idealistická morálka nepozná hierarchiu hodnôt keďže každé porušenie dokonalého mravného stavu je rovnako významné. Žiada absolútnu obetu, absolútne prispôsobenie a predpokladá mravnú dokonalosť tých, pre ktorých je morálka záväzná.
Dokonalý mravný stav je vymedzovaný ako jediný cieľ človeka, a akékoľvek jeho porušenie je rovnako neprípustné. Takáto morálka je však vzhľadom na hriešnosť človeka nemožná a teda neefektívna. Potiaľ je kritika mravného idealizmu správna /k jej časti, ktorú považujem za neplatnú sa ešte vrátime/.
 

Národný realizmus

 
Prvý vzťah v rámci nami skúmaného zloženého pojmu je vzťah národný a realizmus. Národný je tu myslený v tradičnom vymedzení národa ako spoločenstva. Tak môžeme národný realizmus bez skúmania podstaty pojmu národ vymedziť oproti národnému idealizmu, materializmu a pragmatizmu.
Národný idealizmus je v zmysle toho, čo sme povedali o idealizme všeobecne, mravný systém, ktorý predpokladá národ ako kolektívnu osobu, mravne dokonalú, alebo takú, ktorá sa má stať mravne dokonalou. Súčasne národné hodnoty, kultúra, jazyk, štátnosť, sú považované za absolútne ideálne, teda dokonalé, a hodné dokonalej a absolútnej úcty, a presadzovania. Národný materializmus popiera na jednej strane existenciu národa ako duchovného súcna a považuje ho len za materiálny súhrn, a teda iba za predmet – v politickej oblasti – formovania, hospodárskeho napredovania a prípadne dokonca umelého, sociálno-inžinierskeho vytvárania. Národný pragmatizmus potom priamo neurčuje a nepozná národ ako hodnotu, hlbšie sa národom ako javom nezaoberá ale v prípade účinnosti používa národ ako nástroj.
 
V politickom členení by sme tak za národných idealistov mohli považovať liberálov a prípadne aj niektorých konzervatívnych mysliteľov (často sa považuje za idealistu Štúr, v skutočnosti by sme mohli sem zaradiť Kollára alebo Sama B. Hroboňa), za národných materialistov samozrejme ľavicových vlastencov všetkého druhu, nacionálnych socialistov a socialistov, za národných pragmatikov potom školu national-buildingu, alebo americké a nemecké geopolitické kruhy, ale aj „nacionalistické“ elity afrických krajín po dekolonizácii (alebo niektoré súčasné strany na Slovensku).
 
Národný realizmus vymedzený oproti týmto trom extrémom potom predstavuje:
  1. hodnotový systém, ktorý uznáva realitu jestvovania a mravnú osobitosť národa, súčasne nepovažuje národ za absolútnu hodnotu, a nepovažuje národ za mravne dokonalý.
  2. politické hnutie, ktoré národnú politiku uskutočňuje alebo chce uskutočňovať s prihliadnutím na reálnu situáciu národa, ako aj jeho okolia.

 

Kresťanský realizmus

 
Vzťah kresťanstva a realizmu na prvý pohľad možno skúmať iba oproti kresťanskému idealizmu a pragmatizmu, kresťanský materializmus sa nám zdá byť myšlienkovou nemožnosťou. Práve preto aj vymedzenie pojmu v myslení S. Pánisa je zamerané práve na kresťanský idealizmus a kresťanský pragmatizmus.
 
Čo je v tomto zmysle kresťanský idealizmus ? Je to postavenie (kresťanského) mravného poriadku bez prihliadnutia k realite. Teda ide o hodnotový systém nielen morálky absolútnej v zmysle jej pravdivosti ale aj ideálnej v zmysle odvodzovania každého ustanovenia mravov od duchovnéhio, náboženského príkazu, a súčasne v zmysle totálneho nároku na dodržiavanie morálky, a odsudzovanie jej neplnenia, bez vnimania hierarchie hodnôt, a prípadne tzv. účinnej morálky, alebo umenšovania zla.
Takéto vnímanie morálky a nemorálnosti, resp.hriechu je nesprávne preto, lebo spochybňuje hriešnosť ľudstva a súčasne podlamuje schopnosť obrátenia.
 
Súčasne kresťanský idealizmus znamená neschopnosť prijať to, že sú skupiny obyvateľov, ktoré kresťanstvo uznávajú ako spoločenskú silu, a kultúrotvorný prvok národa, spoločnosti, ale nepovažujú za záväznú kresťanskú morálku, a táto skupina nie je považovaná za kresťanov, i keby tomu tak malo podľa kresťanského realizmu byť.
 
Pragmatizmus typický v politike európskych kresťanských demokratov zrejme bližšie netreba predstavovať.  Kresťanský pragmatizmus znamená hodnotovú pluralitu, súbeh mravných poriadkov, ktoré sa rozdielne uplatňujú v rozličných situáciách, vždy však s označením hodnotovej kresťanskej politiky.
 
Kresťanský realizmus v tomto vymedzení potom je:
 
  1. hodnotový systém, ktorý uznáva pravdivosť kresťanstva ako náboženstva a minimálne do istej miery jeho mravouku, ale považuje za súčasť reálne jestvujúceho kresťanského spoločenstva aj skupiny  a jednotlivcov, ktorí nežijú plne v súlade s takto uznanou mravoukou
  2. politické hnutie, ktoré kresťanskú politiku, uskutočňuje alebo chce uskutočňovať s prihliadnutím k reálnemu stavu kresťanstva ako spoločenstva i jednotlivcov, a nepresadzuje stotožnenie kresťanskej morálky so  štátnou legislatívou.
 
Vzťah medzi národným a kresťanským v národno-kresťanskom realizme potom nie je bližšie vymedzený inak ako pozíciou týchto prívlastkov realizmu, teda je tu zrejmá prednosť národného realizmu pred realizmom kresťanským.
 

Kritika a revízia pojmu

 
Národno-kresťanský realizmus bol teda vnímaný ako osobitný hodnotový systém, ktorý nie je iba kresťanský a iba národný ale je nejakým spôsobom ich spojením, a súčasne je politickým hnutím, ktoré je predstavované konkrétnou politickou stranou.
Pre takto vymedzený pojem však vznikajú nové problémy, ktorými sa Pánis ani jeho súputníci nezaoberali. Na jednej strane je to pochopiteľné a dejiny filozofie svedčia o tom, že sa pojmovou presnosťou, alebo ontologickou podstatou nezaoberajú myslitelia, ktorí sa sústreďujú na spoločenskú alebo politickú filozofiu.  Na druhej strane, takto vzniknuté pojmové problémy ohrozujú použiteľnosť a adekvátnosť pojmu.
 
  1. Problém realizmu a reálnosti
 
Všeobecne sa realizmus vo filozofickom myslení vymedzuje ako pozícia v spore o jestvovanie univerzálií, teda či všeobecné pojmy sú reálne alebo iba nominálne, sú teda len menami.
 
Aké je teda bytie národa a kresťanstva ? Ide o bytie myslené /ens rationis/ alebo fyzické ? Ak ide o bytie fyzické, tak zjavne pôjde o nejaký atribút substancie. Je touto substanciou, podstatou národa/kresťanstva súhrn jednotlivcov, alebo konkrétni jednotlivci, ktorých modom/spôsobom jestvovania/ je príslušnosť k národu/kresťanstvu ?
Pri myslenom bytí  musíme samostatne vyriešiť otázku závislosti myslených bytí od mysle, a prípadnej možnosti ich jestvovania nezávisle od mysle poznávajúcej, alebo mysliacej osoby.
 
Ak chceme postulovať národno-kresťanský realizmus tak, aby nebol závislý od tisícročie prebiehajúceho  filozofického diskurzu o povahe mysleného bytia, prípadne sporu o jestvovanie všeobecnín, musí byť definícia realizmu postavená tak, aby alternatívne vymedzovala realitu národa a kresťanstva, teda aby súčasne bola platná v prípade ak sú myslené bytia reálne ale aj vtedy ak sú iba pomenovaniami.
 
Bez hlbšej filozofickej prípravy sa týmito pojmovými rozdielmi ťažko zaoberať, na druhej strane, bez jasnosti pojmu sa z národno-kresťanského realizmu stáva postupne ideológia v zmysle degenerovanej filozofie. Hrozba sploštenia a plytkosti myšlienky nás preto núti zaoberať sa problémom reálnosti bytia kresťanstva a národa aspoň pracovne.
 
Aké je teda národné bytie ?
 
Je to nepochybne myslené bytie, keďže iné nadindividuálne jestvovanie nepoznáme. Vzhľadom na to, že je do značnej miery tvorené väzbami medzi jeho členmi, a dokonca intencionálnymi väzbami na tradíciu a materiálnu kultúru národa, musíme konštatovať že národ nie je plne závislý od vôle patriť k nemu. Preto samotný pojem národ je odvodený od faktu narodenia. Národ ako spoločenstvo /communio/ je druhom obcovania medzi ľuďmi.
Stredoveký i nový tomizmus veľmi zaujímavo rieši otázku relácie, teda vzťahu medzi dvomi subjektami. Vzťah medzi dvomi subjektami nie je jedna obojstranná väzba, ale dve samostatné jednostranné väzby. Práve toto riešenie umožňuje aby sme považovali reláciu, vzťah, za atribút indivídua.  
 
Národ je teda spoločenstvo založené na komunikovaní, zdieľaní vzťahov pritom ale communio je nepochybne myslené bytie.
Tým že sme vymedzili národ ako ens rationis môžeme sa vrátiť k vymedzeniu pojmu národnej reality.
 
Národná realita je
a)     jestvovanie spoločenstva jednotlivcov, ktorí na základe
1. narodenia, teda pôvodu,
2. vzťahu k atribútom národa, teda k jazyku, územiu a materiálnej kultúre,
3. vzťahu k príslušníkom národa podľa pôvodu
tvoria národ a súčasne
b) stav tohto spoločenstva, jeho jednotlivcov, rodín a ustanovizní v minulosti a súčasnosti.
 
Národný realizmus je potom spoločenskovedná, kultúrna i politická paradigma, ktorá uznáva  jestvovanie národného spoločenstva a súčasne skúma a berie do úvahy reálny stav tohto spoločenstva.
 
Prv než sa dostaneme k revízii pojmu národno-kresťanský realizmus, musíme si teda zodpovedať aj na otázku, či národný realizmus predstavuje osobitný hodnotový , mravný systém, ako bolo pôvodne vymedzené. Vo všeobecnosti nepochybne môže jestvovať národný hodnotový systém – pri národoch, ktoré nie sú kresťanské.
 
Kresťanské národy majú spoločný hodnotový systém, ktorý správne radí aj národ ako hodnotu. Tento spoločný hodnotový systém je jedným z najsilnejších pút kresťanských národov, a jeho opustenie súčasne znamená oslabenie či oslabovanie týchto väzieb.  Práve v súvislosti s väzbou národného a kresťanského musíme zodpovedať druhú otázku :
 
Čo je kresťanstvo ako bytie ?
 
Kresťanstvo ako spoločenstvo, communio je nepochybne spoločenstvom ľudí, ktorých viaže vyznávanie podobnej viery a podobnej hodnotovej škály, ktorá je do istej miery odlišná vzhľadom na jednotlivé kresťanské vierovyznania.
 
Kresťanstvo ako náboženstvo je pravé, teda jeho  mravný a vieroučný obsah je pravdivý.  Keďže ide o spoločenstvo veriacich, ktorí vyznávajú pravdivé náboženstvo, ide tu takisto o spoločenstvo, ktoré je mysleným bytím, ens ratione (nehovoríme o cirkvi ako persone moralis, či mystickom tele Kristovom, ale o kresťanstve ako štrukturovanom spoločenstve jednotlivcov a kresťanských národov).
 
Kresťanstvo ako ens rationis má potom teda realitu blízku svojim vymedzením národnej realite.
 
Kresťanská realita je
a) jestvovanie spoločenstva jednotlivcov a národov, ktorí na základe
1.                   prijatia učenia Ježiša
Krista a kresťanských cirkví a spoločenstiev   ako učenia viery a mravov, krstom u jednotlivcov a tradíciou u národov
2. vzťahu k atribútom kresťanstva ako náboženstva, alebo rodiny náboženských vyznaní
3.  vzťahu ku jednotlivcom a národom, ktorí prijali kresťanstvo ako náboženstvo
tvoria kresťanstvo ako spoločenstvo a súčasne
b)                 stav tohto
spoločenstva, jednotlivcov, rodín a národov v minulosti a súčasnosti. 
 
Kresťanský realizmus je potom spoločensko-politická paradigma, ktorá uznáva jestvovanie  kresťanstva ako spoločenstva a súčasne skúma a berie do úvahy reálny stav tohto spoločenstva.
/pokračovanie/ zdroj: Nástup 03/2007

Vracím se ke kořeným skrze muže se šedými vlasy, moudrostí a znalostí věci

Profesor Vnuk o slovenskej retribúcii
Napísal Ján Hodúr   
29.11.2009 21:39
Profesor František Vnuk je naslovovzatý odborník na problematiku najnovších slovenských dejín. Napísal množstvo publikácií na tému 1. Slovenská republika, Slovenské národné povstanie a povojnové Československo. Jeho názory na tieto epochy našich dejín vzbudzujú rôzne reakcie, či už pozitívne alebo negatívne. Málokto z jeho protivníkov ho však pozná ako človeka s nadhľadom nad historickými témami, ktorý vie vecne argumentovať a vysvetľovať príčiny úpadku slovenského národa po roku 1945. Pri príležitosti jeho účasti na konferencii Zväzu protikomunistického odboja, ktorá sa konala 27. augusta 2009 v Smoleniciach a ktorá sa týkala výročia pádu totalitného režimu som mal tú česť sa s ním porozprávať o problematike slovenskej retribúcie v rokoch 1945 – 1948.
Pán profesor, iste viete, že o slovenskej retribúcii sa všeobecne vie, že to bola politická záležitosť, ktorá mala slúžiť ľudovodemokratickému režimu na odstránenie nepohodlných ľudí. Aký máte názor na ňu?
Slovenská retribúcia bola záležitosť, ktorá sa odohrala na pozadí povojnovej epochy v Európe, charakteristickej snahou vysporiadať sa s vojnovými zločinmi nacistov. Málokto však vie, že Medzinárodný súdny tribunál v Tokiu, ktorý súdil japonských vojnových zločincov a ktorého členmi boli aj príslušníci indického národa vydal rozsudok nad týmito zločincami, v ktorom odsúdil ich zločiny. Avšak boli to práve Indovia, ktorí sa ohradili proti tomuto jednostrannému rozsudku a poukázali na to, že aj Spojenci sa dopustili tých istých zločinov.
Chcete tým povedať, že obhajcovia namietali proti nespravodlivému rozsudku nad vojnovými zločincami?

Presne tak. Počas Norimberského procesu, ktorý ovplyvnil aj dianie v Československu vzniesla obhajoba námietky proti obvineniu nad admirálom Dönitzom, ktorý bol zodpovedný za potopenie spojeneckých lodí, že podľa latinského hesla Te quoque (ty tiež), by mali byť postavení pred súd aj spojeneckí velitelia, ktorí potopili nemecké lode. Tribunál prijal túto námietku a oslobodil obžalovaného Dönitza z tohto bodu obžaloby. Žiaľ treba povedať, že slovenskí sudcovia sa nedržali tejto zásady a trestali iba zločiny ľudákov, Nemcov a Maďarov. Dokonca podľa zákona o amnestii vojnových zločinov spáchaných v rokoch 1938 – 1945, boli oslobodení všetci zločinci, ktorí spáchali svoje zločiny v záujme Československej republiky. Napríklad Cyril Kuchta, ktorý bol zodpovedný za vyvraždenie nemeckej vojenskej misie v martinských kasárňach, bol po vojne za tento čin vyznamenaný.
Existujú dobové pramene, v ktorých sa píše, že slovenská retribúcia nebola pozitívne vnímaná vo verejnosti, ba naopak stala sa nástrojom politickej odplaty za vojnové príkoria.
Keď som sa po návrate do vlasti v roku 1990 stretol s bývalým novinárom Dominikom Mansom, ktorý v roku 1946 uverejnil v denníku Práca kritický článok o slovenskej retribúcii, povedal mi, že slovenská retribúcia nesplnila očakávanie verejnosti, ale naopak stala sa nástrojom politickej moci. Tí, ktorí mali byť súdení buď vôbec neboli postavení pred súd, alebo dostali len mierne tresty a tí, ktorí sa nedopustili žiadnych zločinov boli prísne potrestaní. Táto nespravodlivosť sa stala jednou z príčin zlyhania retribúcie ako takej a preto aj jej tvorcovia museli uznať, že sa im nepodarilo splniť jej cieľ.
Existujú nejaké zmienky v sovietskych archívoch o tom, že by bola sovietska vláda zainteresovaná do procesu s Jozefom Tisom?
Nepočul som nič o tom, že by sa Sovieti priamo zapojili do procesu s Jozefom Tisom, ale bývalý veľvyslanec Československa v Budapešti František Lysý mi povedal, že pri príležitosti začatia procesu s Jozefom Tisom mu sovietsky diplomat Puškin povedal, aby sa slovenskí sudcovia neopovážili odsúdiť Jozefa Tisu na trest smrti, pretože takýto trest si určite nezaslúži.
Čo k tomu dodať? Každý si môže na základe toho urobiť úsudok o slovenskej retribúcii. Ak chceme byť objektívni, musíme uznať, že slovenská retribúcia nebola iba otázkou spravodlivosti, ale aj politickou záležitosťou, ktorá negatívne poznačila povojnové pomery na Slovensku. Okrem našej krajiny si žiadny národ tak hlboko nezneuctil pamiatku predstaviteľov vojnových režimov, ktorí riadili svoje štáty v ťažkej dobe, kedy sa rozhodovalo o bytí, či nebytí mnohých národov a štátov. Dokedy budeme znevažovať svoju vlastnú históriu?

Teplým zadkům a lžihumanistům na truc.........

Máme se co učit od Číny?

 Čínská vlajka - Čínská lidová republika

2009-11-30  (18:45)

 - Máme se co učit od Číny?
Miloš Dokulil
V jednom z posledních čísel časopisu Time (z 23. 11. 2009, str. 28-35) se hned úvodem rozsáhlého článku o Číně psalo o tom, že Čína v nynější ekonomické recesi obdivuhodně zvládla výzvu kritického času a její produkce zůstala v černých číslech.

Článek byl psán tak trochu jako kulisa pro plánovanou cestu prezidenta Obamy do Číny (která začala 15. 11.). Psal jej korespondent Bill Powell přímo ze Šanghaje (sám je ženat s rodilou Číňankou ze Šanghaje). Jako kdyby USA byly jaksi nemálo stárnoucí kapitalistickou mocností, zatímco Čína dynamicky mladým státem.
Autor citovaného článku nadepsal příspěvek sugestivně: „5 věcí, které se USA mohou naučit od Číny“. Než začal vypočítávat ty „věci“, považoval za nezbytné zdůraznit, že čínská komunistická strana stále tvrdě zasahuje proti jakýmkoli případným pokusům o možné zpochybnění partajní hegemonie. Jedním dechem dodal, že jde o chudobnou rozvíjející se zemi s obrovskými problémy. Mezi nimi jako číslo 1) a 1a) uvedl masivní korupci a nedostatek zřetele k životnímu prostředí. V této jakoby jen uvozující atmosféře neuváděl, že právě Čína je největším věřitelem USA a že oba tyto státy se podílejí na polovině všech nežádoucích zplodin v ovzduší (přičemž paradoxně část těch čínských zplodin připadá na účet proponovaného exportu do USA).
Možná postačí aspoň letmo nadhodit zmíněných pět bodů. — Ten první: Být ctižádostivým! Autor článku to tlumočil tučně proloženými slovy bývalého předsedy Americké obchodní komory s Čínou Jamese McGregora: „Jedním klíčem, jímž bychom se mohli poučit od Číny, je vytýčit si cíle, utvořit plány a soustředit se na to, aby se země dostala dopředu.“ — Bod druhý: Záleží na vzdělání! Text uvádí rozmanité údaje připomínající, že čínské děti a studenti bývají nejednou v matematice a v přírodních vědách lepší než mládež z USA. V Číně lze dokonce – prý bez přehánění – pozorovat jistou posedlost vzděláním. Pro gramotnost autor uvedl za Čínu „přes 90 %“ obyvatelstva, pro USA jen 86 %. Podle výkazů z roku 2006 tráví čínští studenti dvakrát tolik hodin nad domácími úkoly než studenti američtí. Přitom v USA podle údajů z roku 2007 37 % žáků 10. tříd trávilo týdně nad domácími úkoly aspoň 10 hodin. (Tím ovšem automaticky není nic řečeno o přínosu té domácí aktivity. Tím méně je automaticky jasné, jakou kvalitu vykazuje přímo práce ve třídě.) — Za třetí: Starat se o starší generaci! V Číně jako kdyby platila „společenská smlouva“ o tom, že „mladí“ se postarají o své rodiče. Nějaké starobince tam nepřipadají v úvahu. V USA také brzy vznikne problém s lidmi v post-produktivním věku. Jestliže jich bylo v roce 2007 v USA (z 300 milionů občanů) zatím jenom 38,6 milionu, bude to za dvacet let (roku 2030) málem dvojnásobek (71,5 milionu). V Číně zůstává stále péče o seniory přímo na bedrech vlastních rodin. Tato zodpovědnost je přitom v chudších rodinách zajisté současně břemenem. Takže jako kdyby výzva v tomto bodě měla oboustranné ostří. — Čtvrtý bod: Víc šetři! V USA klesly osobní úspory na nulu již roku 2005. Letos se pomalu úroveň amerického spoření zvedala; nejdřív na 4 %, a teď již je na 6 %. V Číně míra úspor převyšuje 20 %. Samozřejmě, že do toho zapadá také skutečnost, že v souladu s čínskými kulturními zvyklostmi je třeba myslet „na zadní kolečka“ (mj. na vlastní rodiče, když zestárnou). Přitom právě USA musí vidět spásnou naději ve větší čínské domácí spotřebě, aby vzedmutá hladina čínské produkce nezahlcovala jenom export, ale také částečně pokryla domácí trh. (Nyní Čína má jako finanční rezervu v dolarech 2,1 bilionu, což se jí znehodnotilo jen za posledního půl roku o 15 %.)
A konečně je tu za páté: Dívej se za horizont! Projevy čínské aktivity jako kdyby byly přímo „zapřaženy“ do čehosi významnějšího, než je přímo vlastní zrovna probíhající činnost. V Číně se vždycky (až na těch několik desetiletí komunistické vlády po roce 1949) vědělo, že tvrdá práce spojená se získáním vyššího vzdělání umožňuje vyšší životní standard. Asi i to by si měli Američané znovu uvědomovat, teď, když se dostali do nejhlubší recese za posledních 26 let. (Ta recese jako kdyby se již zastavovala, i když zatím nezaměstnanost ještě stoupá. Nejvíc ovšem ohrožuje nekvalifikované.)

Zdroj: blisty.cz

neděle 29. listopadu 2009

Zasláno NSZ ČR................

SYMBOLIKA

Symbol spravedlnosti (ve smyslu právo) v naší tradici představuje řecká bohyně Diké, s váhami, s mečem a páskou na očích. Váhami hledá rovnováhu, mečem prosazuje moc. Potud je to bez problémů. Avšak tímto symbolem se také inspirovalo lidového rčení, podle kterého je "spravedlnost" slepá. To je tak trochu nedorozumění. Právě tu pásku na očích "spravedlnost" původně neměla. Dostala ji až někdy v 19. stol. v souvislosti se zaváděním požadavku rovnosti před zákonem. Do té doby bylo právo protkáno změtí všemožných privilegií, jinak byla souzena šlechta - jinak duchovenstvo, měšťané, poddaní a zcela jinak panovník - rozhodovala příslušnost ke stavu. Zavedení rovnosti před zákonem představovalo v té době radikální obrat v pojetí práva. Páska na očích "spravedlnosti" měla tuto novinku zdůraznit a podpořit tak všeobecné právní povědomí. Ovšem v současnosti je rovnost před zákonem pro veřejnost samozřejmostí a tak páska na očích vyznívá spíše ironicky. Proto mi připadá vhodné vrátit se k původní vidoucí "spravedlnosti", a proto jsem si pro své pojetí práva zvolil symboliku odlišnou, která (zdá se mi) lépe odpovídá tendencím dneška.





Diké             

Předmět: zaslání
Datum: 30.11. 2009, 00:20 - dnes v 00:20



 

Dobrý den,
jmenuji se Jaroslav Kronus a bydlím v Kolíně. Zabývám se interetnickými konflikty a vše, co s ním souvisí. Bohužel se na Vás musím obrátit paní NSZ s velice podezřelou iniciativou senátora Horníka a jeho ekipy,kde též velkou iniciativu vyvijí pro romsko-cikánský web Romea.cz.
Jde prosím o pravomocné odsouzení dnes již bývalého policajta Barkoziho, který dle soudů dvou stupňů zneužil pravomoc veřejného činitele.
Dle dostupých informací se mají věci tak, že dotyčný fešák si spletl dvě věci . A to že není Cikánem v policejní uniformě, ale příslušníkem policejníh sboru ČR romsko-cikánské etnicity.
Já vycházím z následujících faktů :
1/ jeho trestnou činnost vyšetřovaly orgány IMV ČR, tudíž tito lidé nebyli apriori spjati ani personálně, ani teritoriálně s tamějšími kruhy či jinými segmenty, které by mohly nějak přímo ovlivnit vyšetřování.
2/ proběhly dvě soudní líčení a to hlavní i odvolací a ty kromě výše trestu neshledaly žádných pochybení v procesu vyšetřování.
3/ vyšetřování samotné dozoroval státní zástupce a tak trochu znaje policejní postupy PO neučinil nic , čím by ho státní zástupce nepověřil, neuložil mu to či jinak ho neúkoloval.
4/ aktivistický postup pana senátora má jednu a to systemovou vadu. O jeho jménu nebylo téměř 5 let slyšet. Blíží se mu konec mandátu a jelikož patří k politickému spolku, který voliči odepsali, tak dle mého soudu hledá uplatnění v činnosti velice lukrativní - tj. průmyslu ochrany lidských práv, které nejsou ničím jiným, než nadužíváním práv leckdy zpitvořeně zkonstruovaných menšin z hlav intelektálských pomatenců, kteří jsou schopni přivést zemi k válce .Kdo si z tohoto nového The Industry holocaust udělal živnost raději taktně pomlčím...............
5/ propagaci této činnost ise věnuje romsko -cikánský web Romea.cz, který začíná splňovat parametry štvavého plátku na etnickém principu. Kým je financován a kdo ho vede je obecně známo .............
Obracím se na Vás se žádostí, aby jste z pozice NSZ věc sledovala a vydala eventuálně pokyny Vaším podřízeným k další činnosti.
Jsou dvě možnosti -buď důstojníci IMV ČR za tichého souhlasu OSZ zkonstruovali lživé obvinění a potom je na řadě příprava jejich trestního stíhání a nebo
jde zase o projev intelektuálního teroru elitářů a tzv. světoobčanů, kteří se rozhodli zase relativizovat ZLO - -kterým zneužití pravomoci veřejného činitele a jeho spolupráce s kriminálním podsvětím prostě JE.
Velice mne znepokojuje, že kromě notoricky společensky provařeného ministra Kocába se věci také angažuje ministrně spravedlnosti. Na druhou stranu se vzhledem k tomu,co je o ní známo ani moc nedivím. Ačkoliv je NSZ součástí moci exekutivní, tak jeho autonomie na vládě je tak velká, aby dle mého soudu nebylo zasahováno do Vašich kompetencí !
To že zde rezonuje společný etnický aspekt nesmí přeci svobodnou a demokratickou moc zajímat !
To je otázka pro kulturní antropology , sociology a kriminology !

V Kolíně 30.11.2009 Kronus Jaroslav

P.S. Žádám, abych byl v zákonem stanovené lhůtě v patřičném rozsahu o mém podnětu -reakci na něj -informován !
Kopii zasílám IMV ČR na vědomí !







    law

Papírový tygr nebo politická Potěmkinova vesnice ?


D.O.S.T.

Podporují:
Strana svobodných občanů
Suverenita Jany Bobošíkové
Nezávislí demokraté Vladimíra Železného
Právo a Spravedlnost
Konzervativní strana

Občanská iniciativa D.O.S.T. Akce „Svoboda pro Irsko“ podporují:



Kulturní komise ČR
Společnost Lipový kříž

Divadlo Ta Fantastika


Toto je seznam politických stran, o.s. , právnických osob a něco periodik, které se sdružily po hlavičkou iniciativy D.O.S.T  za účelem aktivistické podpory presidenta ČR a v zásadě je spojuje odpor proti LRS. 

Ono ovšem dochází k přelomovému okamžiku a to nacíc v moment, kdy je LRS přijata a je nutno vstoupit na kolbiště v podobě nepřímé demokracie  tj. účastí ve VOLBĆH do parlamentu. 

Ono je nutno si pocitě říci, že tento konglomerát už tak z mnoha důvodů nesourodý těžko půjde do voleb společně a zopakuje se situace se Žofínského fora 09, kdy kromě velkoústných proklamací a formálních dvojitých chruščevů skutek utek.

Politicky nejsilněší subjekt tohoto seskupení tj. Suverenita prostě v žádném objetí s nimi nepůjde a bude platit, že jedině jim může nabídnout individuální kandidaturu.

Svobodní ty jsou též postiženi jistou politickoou predestinací a tudíž platí analogicky. Nakonec ono těžko lze předpokládat spojení mezi národními populisty a národními pro-americkými libertány s myšlenkami neocons. K nim se může individuálně přifařit někdo z KonS.Těžko odhadnu chování strany Vovy Olověného a obskurtní PaS zase vydá "prohlášení", že nebude tříštit síly a podporuje SSO.....

Ono stejné chováné lze čekat od všech organizací integrálních katolíků, kdy se některé překrývají co se personálního složení týče mezi sebou a je to akorát následek mnou již kritizovaného tj. že se vždy jeden spolek, který pod jednou hlavičkou neuspěje přesune do dalšího a oak vzniká dojem mnohajedinečnosti,ale on je to pravý OPAK ! Přímo králem těchto kašpařin je F.Červenka z Kladna !

Ono nakonec stejný osud má několik sionistických a neokonzervativně laděných spolků, které vznikly secesí od ODS či jejich svazáků...............

V posledním čísle časopisu Te Deum to nakonec přesně vyjadřuje přispivatel Tichý, který říká , že cituji : .... s spojuje společný pohled na dobro v přirozeném řádu ! Při hledání společného v řádu nadpřirozeném by spolupráce s liberály /rozuměj libertány/ a světskými nacionalisty byla nemožná. Jinak řečeno -skrze politické rezidentury páně presidenta se přiživíme, zviditelníme a možná také něco utrhneme ze světské slávy, že pane Tichý ..........

Mpřed. PaSu Kindler - to jest pokus notně pubertálního spolku předkoncilních na platformě politické strany také ve svém zamyšlení nepřímo definuje potřebu tohoto souručenství. On říká, že v současné době je snaha nahradit neviditelného Boha množinou neviditelných náhražek. Trochu mi to připomíná tezi sv. Augustýna, že důležité vci jsoucna nejsou vidět !

Jenom si říkám, proč raději nejsou kultivovány vstávající organizace jako Svatováclavský sněm či A.N.O a PaS jako přežitek není kultivovaně rozpuštěn . Ale to by zase několik politických recidivistů nemohlo říci, že je nečeho předsedou, tajemníkem,atd........Blbosti nad blbosti !     

 



nutí Pro život ČR
Kulturní komise ČR
Mladá občanská platforma
Mladá pravice
Společnost Lipový kříž
Institut svatého Josefa
Orel jednota Kladno
Akce Národní Obnovy
Občané proti EU
Revue Fragmenty
EUportál
euRABIA
NE Lisabonu
Národní myšlenka
Národní tisková agentura
Časopis Te Deum
Časopis Svědomí
a
Divadlo Ta Fantastika
 
Akce pořádá:
D.O.S.T.

Podporují:
Strana svobodných občanů
Suverenita Jany Bobošíkové
Nezávislí demokraté Vladimíra Železného
Právo a Spravedlnost
Konzervativní strana

Hnutí Pro život ČR
Kulturní komise ČR
Mladá občanská platforma
Mladá pravice
Společnost Lipový kříž
Institut svatého Josefa
Orel jednota Kladno
Akce Národní Obnovy
Občané proti EU
Revue Fragmenty
EUportál
euRABIA
NE Lisabonu
Národní myšlenka
Národní tisková agentura
Časopis Te Deum
Časopis Svědomí
a
Divadlo Ta Fantastika

Kolínský " Jad Vaschen "

mukolin_znak

 



Šoa je hebrejský výraz znamenající zničení, záhubu nebo zmar. Používá se výhradně pro označení největší pohromy, jaká židovský národ v jeho tisícileté historii postihla
Ona ta hloupost s kameny zesnulých mne přivedla -nebudu tvrdit přímo nápadu -,ale myšlence,o které sy myslím, že je třeba popřemýšlet.
Čtemáři mých článků ví, v čem spatřuji nedůstojnost výše uvedené akce. A to jsem zapomněl ještě na další skutečnost - ona se týká jenom někoho / tj. je silně selektivní /. Osobně se domnívám, že toto aplikova na jedince, kteří v uvedených domech žili znamená aprirori vylučovat ty, jejiž obydlí jsou dnes zbourány, neleží na frekventovaných  místech a dokonce mám podezření, že se jedná vesměs o movité Židy, kteří tyto majetky vlastnili a potom se jejich majetek stal předmětem arizace. To že jako každý proces s majetkovým podtextem  byl leckdy projevem nechutností či dokonce projevů temných sil lidského jedince - o tom bylo jž napsáno dost a osud některých českých Židů vracejících se v KT a naprostá nechuť ze strany českých úřadů jim pomoci je též zdokladována. O to hůř, když dotyčný byl židovským českým Němcem................
Co je mi známo na adresu komunity kolínských Židů, kteří byli od roku 1941 odvážení do KT. Bylojich cca 2 tisíce. Kolik se jich vrátilo nevím,ale asi moc ne ! Ve městě zůstala zachovaná synagoga, židovský hřbitov, část židovského města dokonce s hotelem, který vaří stravu KOŠER.
O čem se dnes vede polemika, bohužel leckdy notně hystrická ze strany některých profesionálních filosemitů. Hlavně o tom, že dejepisu ZŠ a SŠ není této problematice téměř věnován žádný prostor. Ono je třeba si upřimně říci, že dějepis dnes je opravdu jenom doplňkovou disciplínou a nejsou ani zpracována jiná témata. V představě již uvedených jak je pro ně signifikantní by bylo nejlépe, kdyby se vyučovalo jenom o šoe , holocuastu českých Cikánů-Romů a nezapomněl se zdůraznit údajný podíl české společnosti. Samozřejmě, že na toto paradigma nikdo neskočí a tak se raději nedělá nic. Potom jsme svědky propagandy, která má hysterický a frustrační podtext a její protgonisté zapomínají na starou moudrost - Ti co trpěli, takraději  mlčí. Oni vědí, že kvičením nic nenapraví a hledají jiné cesty- lobbying, osvětu atd...........
Co navrhuji : zpracovat záměr, na který byl požádal o grant EU: Pomocí zdejšího ředitele městského musea , ředitele zdejší městské knihovny, komise Zastupitelstva města Kolína. FŽO a jiných církevních organizací zpracovat seznam těch kolínských Židů, kteří nepřežili. Potom ho doplnit o jména těch ,kteří se vrátili. nechat vyhotovi nějaký artefakt, který by byl složen ze židovských náboženských motivů a jmen mrtvých z éry šoa a těch, kteří přežili. Toto umístit ve zdejší synagoze a vše instalovat jako větší výstavu o životě kolínských Židů. Požádat MK ČR o statut Národní kulturní památky. Do tohoto musea židovských oběti šoy potom organizovat zájezdy jak pro školní mládež, tak ji mít připravenu pro návštěvy evrpských i amerických Židů. 
Jsem si vědom, že vše kromě mnou nastíněného záměru to bude vyžadovat peníze a potom i myšlenky, jak skloubit toto museum -kolínský Jad Vaschem s požadavky turismu a všeho, co s tím souvisí....Ale to už není moji strarostí !

Intermezzo


 

Čtyřlístek

Čtyřlístek - agrární odkaz -Pravidelní čtenáři mého blogu určitě ví, že čas od času se najde nacionalistický idiot, který začne kvičet, že vše rozložím. Ono proti nominálním tvrzením trochu reality, kteríu neradi slyší či hodně rychle zapomenou.
  Ona se vždy se sejde tlupa křiklounů, tlučhubů, sebestředných pitomců a jejich ekipa, modely jedna kapsa prázná-druhá vysypaná, něco ideologických štváčů a agitčíků. Založí stranu v počtu těch, kteří nejsou schopni ani obsadit vedoucí místa. Začnou povykovat na náměstích, vydávat obskurtní noviny či dryáčnické weby. Jeli v této straně ještě nějaký majetek, tak ho velice rychle převedou na konta svá či svých kámošů. Pak přijde požadavek prvního auditu a každýse tváří, že on to platit nebude. Ono to trvá 2-3 roky a pak NSS je velice jim svižně pozastaví činost či je rozpustí. Oni se zase přelejou do jiného spolku a tak to jde dokola dvacet let. Ti snad chytřejší,ale i správně ideologicky vyztužení vemou ze dne na de ndraka třeba k SSO aniž by informovali svoje členy a někteří zase začnou agitčit na téma Klaus -že Kopale ?  
 Dění okolo NS jsem snad zdokladoval velice dobře, totéž platí o NSj, ČSNS v mnohem větších řádech, Agrární strana není vyjímkou. Dokud cucala z pěněz našeho exilu, tak to šlo. Pak se udělaly dluhu a všichni utekli, jak malí kluci.
Dneska předložím něco z mentálního stavu SPR-RSČ,která je 18 měsíců po obnovení činnosti a hrozí ji pozastavení činnosti z důvodů absence auditu za poslední téměř 3 roky !  

Nervozita vedení SPR-RSČ stoupá

Út, 11/24/2009 - 18:24 — admin
Nervozita vedení SPR-RSČ stoupá Vážení přátelé, republikáni Jak se blíží termín našeho setkání – mimořádného sjezdu SPR-RSČ – tak se k tomu úměrně zvyšuje nervozita stávajícího vedení strany. Důkazem budiž další, již třetí „důležité upozornění“ či varování, rozesílané na adresy republikánů. Tentokrát podepsané samotným PhDr.Sládkem. Toto „upozornění“ se nachází rovněž na úvodní straně cenzurovaného webu, který slouží k jedinému účelu, totiž, k dezorientaci řadových republikánů a matení veřejnosti. Ačkoliv jsem si vědom, že doktor Sládek nesnáší jakoukoliv polemiku, přesto si dovolím okomentovat jednotlivé pasáže a uvést některá tvrzení v nich na pravou míru. Celý text výše zmíněného „upozornění“ uvádím dole pod čarou. K odstavci prvnímu a druhému: Že M.Sládek, na rozdíl od řadových republikánů, velmi často cestuje po zahraničí je známá věc. Že však toto cestování neznamenalo v minulosti pro SPR-RSČ sebemenší přínos, to už stávající předseda příliš nezdůrazňuje. Pouze sliby, sliby, sliby... Zajímavé by bylo položit M.Sládkovi otázku financování takovýchto neustálých výletů. V této souvislosti ovšem vyznívá starost, ohledně financování mimořádného sjezdu a jarní volební kampaně od člověka, u něhož v minulosti zmizelo X miliónů ze stranické pokladny a zůstaly nesplatitelné dluhy, obzvláště falešně. Mimořádný sjezd svolává většina řádné členské základny na základě svojí nespokojenosti s praktikami současného vedení SPR. Zcela v souladu se stanovami strany. Je zajímavé, že o těch členech SPR-RSČ, kteří si dovolili kandidovat na kand.listině DS (v dnes již zrušených předčasných volbách), Sládek nejdříve mediálně prohlašoval, že nikdy ani nebyli členy SPR. Později změnil taktiku a tvrdil, že byli před několika měsíci řádně vyloučeni. Ani jedno ani druhé není pravdou. Petici za svolání mimořádného sjezdu jsme předkládali již v červnu tohoto roku na konferenci v Havl.Brodu. Byla Sládkem smetena ze stolu a byl nám odepřen seznam registrovaných členů (mě a J.Dufkovi, místopředsedovi strany!), aby nám byl ztížen, popř. znemožněn kontakt se členskou základnou. Na základě tohoto předpokládáme, že počet členů SPR je buďto tajný a nebo neznámý. V tomto případě je 3/5 členská základna (dle litery stanov) tvořena jakýmkoliv relevantním množstvím republikánů, kteří se sejdou a své členství mohou nějak prokázat. V opačném případě totiž, by byl mimořádný sjezd nesvolatelný a takováto strana by měla plné právo na vymazání z registru MV, jakožto totalitní uskupení. Petici na svolání mimořádného sjezdu jste již jistě obdrželi, a pokud se tak náhodou nestalo, máte možnost ji podepsat před vstupem do prostor, kde bude MS probíhat. K odstavci třetímu a čtvrtému: Tolik arogance a pohrdání, které zde autor vyjadřuje, se jen tak nevidí. Zejména zdůrazňováním svého nadřazeného postavení nad staršími či chudými lidmi, kteří v minulosti často obětovali nemálo svých sil, času a prostředků pro SPR-RSČ. Přitom za to většinou nechtěli nic, dělali to pro pocit, že přispívají k „dobru věci“. Chtěli za to „jen“ tolik, aby jednou za čas byl i jejich názor vyslyšen. To se ovšem panu „vyvolenému“ tuze nelíbí a hned se mu z takových členů zvedá žaludek. Vrcholem arogance je pak avizované strašení policií a žalování na MV, že se jako jeho ovečky (či snad otroci?) bouří a nechtějí ho už poslouchat. Žalování úředníkům toho režimu, proti kterému je pan vyvolený údajně v tak úžasné opozici... . A konečně, k odstavci pět a šest – posledním dvěma: PhDr.Sládek velmi nerad debatuje s těmi, co s ním náhodou nesouhlasí. S takovými „ubožáky“ (dle jeho slov) dělá ihned krátký proces: vylučuje je bez ohledu na stanovami žádaný postup, případně by je nejraději viděl někde viset. Co by se stalo, kdyby takový deprivant získal nějakou moc, raději ani nedomýšlíme. Bože, chraň nás od takových lidí. V minulosti, kdy se jedinci tohoto ražení dostali k reálné moci, tak to vždycky stálo slušné lidi mnoho krve. V dnešní době se stalo módní záležitostí, označovat ty, kteří nesouhlasí se současným režimem (anebo s kýmkoliv)- jako fašisty či neonacisty, tak jako dříve to byly protistátní živly a rozvraceči soc. zřízení. Je dojemné, jak si pan Sládek osvojil tento newspeak, tolik vlastní novodobým hlásným troubám současného režimu. Alespoň je vidět, na čí straně ve skutečnosti stojí a vlastně vždycky stál. Akorát to dříve dovedl mistrně zkrývat. V současné době se konečně odkopal a my jsme rádi, že jsme ho k tomu donutili. Republikáni z Olomouce a jistě i z jiných míst, jsou dalece od toho, aby M.Sládkovi hrozili policií či hledali ochranu před ním u orgánů tohoto režimu. Přesto bychom ho chtěli upozornit, že obviňovat kohokoliv v tomto státě z antisemitismu, neonacismu či židobijectví je vážná věc. Rovněž tak navádět někoho k malování svastik na náhrobky jistého etnika. To dělají pouze idioti, agenti provokatéři a takzvaní „užiteční antisemité“. Všechny tyto uvedené skupiny současný režim potřebuje, my však nehodláme rozšiřovat jejich řady. Někdo by také mohl výše uvedené rady M.Sládka pochopit jako navádění k trestnému činu hanobení hrobů a šíření nenávisti. Rovněž v tomto okamžiku nehodláme PhDr.Sládkovi radit, kam má jít a ke komu se přidat. To ponecháváme na účastnících a usnesení mimořádného sjezdu. Výzvu k odstoupení a nabídku funkce „čestného předsedy strany“ (jako vyjádření ochoty ke smíru) pan Sládek obdržel již v létě. Obojí odmítl a náš principiální spor mediálně rozvířil. Jeho chyba. Kdo likviduje již 13 let SPR-RSČ a kdo promrhal obrovský potenciál nadšených a důvěřivých lidí, řadových členů i většiny funkcionářů strany, si každý soudný čtenář odpoví zajisté sám. Každý republikán by si však měl položit otázku, jestli v nadcházející době věnuje své úsilí, čas i prostředky pro ztracenou věc M.Sládka, který své ambice po moci a majetku maskuje do role „vlastence“, anebo se připojí k většině národního, protiglobalistického hnutí a bude tím bojovat především za SVÁ práva na svobodný a slušný život. P.S: Že má PhDr.Sládek přátele na psychiatrii, nám zdůrazňovat nemusí. Všichni víme, že tam v minulosti vyšetřován byl a dobrozdání o tom, že nález byl negativní může mít stejnou váhu, jako dnešní doktorát z práv na Plzeňské fakultě. Za „protisládkovskou“ opozici v SPR-RSČ: Roman Sláma a Jiří Dufek, MO SPR-RSČ Olomouc ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ Vážení spolustraníci, Přiznám se, že mne již mnohdy zůstává rozum stát, čeho všeho jsou schopni někteří občané České republiky. Během svého pobytu v zahraničí jsem se dozvěděl, že údajně někteří bývalí členové naší strany připravují ???????"sjezd"???????? Stanovy přeci zcela jasně stanoví jak, kdo a za jakých podmínek může svolat řádný nebo mimořádný sjezd strany. Takové podmínky nenastaly a já jako předseda SPR-RSČ ani předsednictvo strany rozhodně nehodláme svolávat sjezd v době, kdy nemáme dostatek prostředků. To, co máme, je třeba šetřit na jarní volební kampaň, která bude pro další fungování naší strany rozhodující. Nehledě k tomu, že jsme nebyli ke svolání sjezdu vyzváni členskou základnou ani peticí. Tolik k formálně právní stránce. Mrzí mne však, že se takovou hloupostí musím vůbec zabývat a že mne zdržují od práce lidé, kteří v době, kdy byli členy naší strany, nehnuli ani prstem a jen pořád hořekovali nad tím, jak jsou buď staří, nebo nemocní a hlavně chudí. No prostě zvedá se mi z nich žaludek. Odesílám dopis na ministerstvo vnitra České republiky se žádostí, aby jakékoliv podvodné aktivity směřující proti současnému vedení strany a stanovám strany byly ihned předány policii. Tímto stanoviskem končím jakékoliv debaty s bývalými členy strany a vyzývám ty současné a věrné, aby věnovali veškeré své síly, čas, případně finanční prostředky na přípravu volební kampaně. Je rozhodně zbytečné ztrácet čas s výše uvedenými psychicky narušenými ubožáky. To, že jsem použil takovýto výraz, není samoúčelné. Jestliže někdo nesouhlasí s naším programem a má naprosto jiné cíle, tak by bylo zcela přirozené, kdyby v klidu odešel. Jestliže někdo sympatizuje s neonacisty, tak by se neměl snažit mrzačit SPR-RSČ, ale prostě odejít a podat si přihlášku k nim. Jestliže je někdo antisemita, tak by neměl podvodem svolávat sjezd SPR-RSČ, ale jít malovat hákové kříže na židovské pomníky. Pokud se někdo snaží podvodem zlikvidovat SPR-RSČ říká si tím jenom o vyšetření na psychiatrii, které mu velmi rád domluvím. PhDr. Miroslav Sládek předseda