Počet zobrazení stránky

pondělí 29. listopadu 2010

Zaslání vynikajícimu terapeutovi

 
Jan pózuje

Kdo je Jan Jílek?

Jan Jílek je spisovatel

Jan Jílek vydal tři knihy. První kniha s názvem Chodec vyšla v amatérském nákladu jeho čtenářů a přátel. Druhou knihu s názvem Ze závislosti do nezávislosti vydal jako svůj pohled na závislost. Je určena především spoluzávislým, na které se Jílek ve své práci jako jeden z mála psychoterapeutů zaměřuje. Jeho třetí kniha Svobodní v Bolesti je o vztazích, o rozvodech a rozchodech. Všechny knihy spojuje Jílkův osobitý nadhled a najdete v nich také jeho osobní příběhy a zkušenosti. S osobním příběhem pracuje velmi rád a často. Další informace o jeho knihách, úryvky z nich najdete v sekci Knihy, Jan Jílek se také pravidelně věnuje psaní blogu. Své příběhy ze života, názory a postoje pravidelně zveřejňuje v sekci svého velmi živého blogu.

Jan Jílek je cestovatel

Jan Jílek je vášnivým cestovatelem. Procestoval většinu zemí Evropy, Kanadu, část Nového Zélandu. Každým rokem vyráží na svá PĚŠÍ putování a píše o nich. Více o jeho cestách z let 2003 -2006 můžete najít zde http://sweb.cz/chodec/ a aktuální reportáže (i smsky) z letošní cesty po Kanadě pak najdete v blogu.

Jan Jílek je lektor a kouč

Pracuje formou praktických nácviků komunikačních situací s klientem přímo v kurzu. Zážitek a zkušenost, které klient získává z těchto nácviků, pak Jílek používá jako jedinečný nástroj. Vlastní zážitek a zkušenost totiž klient nezapomene, přednesenou teorii o metodě, ano. Jan jílek nepřednáší teorie a nedoporučuje "správné" návody a techniky komunikace, on je "ukazuje v nácviku". Vede klienty k vlastnímu efektivnímu způsobu komunikace podle jejich možností. Učí klienty ovládat svoje emoce a reagovat přiměřeně situacím, orientovat se v konfliktech a zvládat je. Jílkovy praktické nácviky jsou vždy nejvýše hodnoceným faktorem jeho kurzů.
Originální technika práce Jana Jílka:
Jan Jílek všechny techniky, které učí, také sám ovládá, a naopak z vlastního komunikačního umění a zkušenosti při školení a tréninku zaměstnanců vlastně vychází. Spojení jeho zkušeností a jeho faktického umění komunikace v kombinaci s jeho svéráznou metodou práce s klienty ve skupinové terapii zajišťuje klientovi ryze praktickou, zážitkovou výuku s možností okamžité aplikace a "vyzkoušení metody" přímo na místě v konfrontaci s Janem Jílkem a také nám zajišťuje vysokou návratnost klientely a její jasně deklarovanou spokojenost s výsledkem po skončení kurzu. Jinými slovy: Jan Jílek učí to co sám umí. Svůj způsob nepřekládá jako jediný a správný, právě naopak - vede klienta k jeho vlastnímu způsobu, podle jeho možností. Proto je také dobrým a trpělivým učitelem.

Jan Jílek je psychoterapeut

Právě Jílkovi zkušenosti s velmi zátěžovou a náročnou terapií závislých (které se dlouhodobě věnuje ve své soukromé praxi a částečně také v PL Bohnice), a jeho zkušenosti vycházející z této náročné terapie, vždy byly a stále jsou VELICE užitečným tréningovým ringem právě pro veřejnost a firemní zaměstnance. Díky této schopnosti se Jílek u standardně motivovaného klienta dokáže dostat dál než většina lektorů či psychoterapeutů. Jeho zkušenost s terapií závislých (a tedy s klienty z různých sociálních vrstev - od poslanců, přes podnikatele až k sociálně slabším) mu dávají v jeho práci s firemní klientelou velké možnosti a nadhled, kterých dovede v koučování a tréninku velmi efektivně využívat.

Jan Jílek a psychoterapie závislostí

Jan Jílek je ve své psychoterapeutické praxi terapie závislostí úspěšný a především prospěšný. Není zastáncem "příliš laskavého zacházení" a vede klienty svým jedinečným způsobem k abstinenci. Abstinence, podle Jílka (narozdíl od jiných známých terapeutů závislosti) není cílem ale pouze cestou ke svobodě a nezávislosti. Známá kapacita v oblasti závislosti Dr. Skála, zakladatel záchytných stanic v ČR, nazval Jílka, v době kdy u něj Jílek studoval SOLITÉREM. Ve své práci klade Jílek velký důraz a zdůrazňuje NUTNOST terapie rodinných příslušníků závislých - tzv. "spoluzávislých". Je také jedním z prvních (a mála) terapeutů, který se ve své soukromé praxi začal věnovat (a stále se intenzivně věnuje) terapii spoluzávislých. Spoluzávislí jsou, podle Jílka, díky závislosti svých nejbližších, velmi ohroženi. V současné době vede Jan Jílek v rámci své soukromé praxe 6 anonymních skupin, určené právě pro spoluzávislé, což lze v oblasti terapie závislosti, zde v ČR, považovat za fenomén.

Pracuje zejména v těchto oblastech:

  • Firemní i veřejné kurzy v oblasti - Zvládání zátěžových situací individuálně i skupinově
  • Firemní i veřejné kurzy v oblasti - Výuka a kursy asertivity individuálně i skupinově
  • Firemní i veřejné kurzy v oblasti - Komunikace profesionální i osobní
  • Firemní i veřejné kurzy - Mezilidské vztahy profesionální i osobní.
  • Psychoterapeutická praxe - Terapie závislosti a spoluzávislosti (alkohol, drogy, hráčství - dlouholetá praxe)

Vzdělání a praxe:

  • PPF (Pražská psychoterapeutická fakulta)
  • Šestiletý psychoterapeutický daseinanalytický výcvik ve skupinové terapii, logoterapie, SUR, akreditovaný výcvik v asertivitě, dvouletý seminář „lege artis“ ve skupinové terapii
  • Dlouholetá psychoterapeutická praxe v PL Bohnice - skupinová i individuální terapie závislosti.
  • Poradenství v oblasti drogové a alkoholické závislosti
  • Poradenství v problémech s patologickým hazardním hráčstvím
  • Dlouholetá praxe v práci se závislými a spoluzávislými formou skupinové terapie, poradenství pro rodinné příslušníky závislých



Ač vnímám Advent ve smyslu upozadění se a zklidnění včetně preference fialové barvy toliko signifikantní pro katolické prostředí než "záření " světla protestanského jsem silným racionalistou skloněným před plánem Božím !
Když jsem v roce 2001 opouštěl pavilon č. 26 byl jsem naučen co a jak a vše ostní záleželo na mne ! Vydržel jsem skroro 75 měsíců !
Dnes jsem začal měsíc třicátý a vždy si vzpomenu na některé vaše imperativy typu - jsou války, které se nedajjí vyhrát nikdy, ale dají se ukončit ihned či  nikoliv chlast ale chlastající jedinec je problém !!! Je avšak pravdou, že mechanické osvojení pouček v podobě negativní motivace je nosné krátkodobě a člověk musí dojítí k prkatickému souhlasu vnitřnímu aby "pochopil ů či si osvojil !
Dále mne život a duchovní zrání učí, že mnoho životních nezdarů je dáno jenom prostě tím, že společenské děje neprobíhajíc ve smyslu mechanickém, ale fluidním a proto je dosahováno jenom dilčích úsúěchů v životě jedincově a pojetí paranoii má dle mého soudu kořeny ve špatném vnímání již uvedeného !
Já to vše píši jenom proto, že nutnost abslutní abstinence a pěstování duchovního růstu je zárukou možnosti ntegrace do lidské společnosti i pro osoby s jistým duševním handicapem !!!
Vše dobré pane Jílek - S pozdravem Kronus Jaroslav

Žádné komentáře:

Okomentovat